MangırKart Müşteri / Kullanıcı Sözleşmesi

Ocak 2015

MangırKart’ın Tanımı

MangırKart, Online oyunlarda alışverişte kullanılan bir ödeme kartı çözümüdür. Satın alınan malın ve hizmetin değerini ödemek için anlaşmalı oyun sitelerinde kullanılır. MangırKart, kullanıcısına hızlı, kolay, anonim ve güvenilir alışveriş imkanı sağlar. MangırKart ile ödeme yapmak için bir banka hesabına, kredi kartı bilgileri ya da kimlik bilgilerine gerek yoktur. Ödemeler MangırKart’ın üzerindeki bedelden çekilir. MangırKart üzerinde geriye kalan bedel başka anlaşmalı online oyun sitelerinde de kullanılabilir.

MangırKart bir kredi kartı değildir. MangırKart’ın üzerindeki değer TL cinsindendir.

1. Genel Kurallar

1.1 Lütfen MangırKart’ı kullanmadan önce anlaşma koşullarını dikkatle okuyun. Mangır Kart’ı bu koşullar çerçevesinde kullanabilirsiniz.

1.2 MangırKart, MangırKart Ödeme Çözümleri Bilişim ve Pazarlama Ltd. Şirketi tarafından çıkarılmıştır.

1.3 MangırKart’ı kullanmakla anlaşma koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.

1.4 MangırKart anlaşma koşulları değiştirilmesi durumunda www.mangirkart.com internet sayfasında 60 (altmış) gün önceden duyurulacaktır. Böyle bir değişikliğin aleyhinize olduğunu düşündüğünüz durumda -varsa- itirazınız 6 hafta içerisinde iletisim@mangirkart.com adresimize bildirip kartı geriye iade edebilirsiniz. Kartı geriye iade etmeniz durumunda MangırKart’ınız üzerindeki değer 4 (dört) hafta içerisinde bize bildireceğiniz banka hesabına yatırılır.

2. Ücretlendirme

2.1 MangıKart kullanımınız herhangi bir ek ücrete tabi değildir.

2.2 MangırKart’ınızda ne kadar değer (TL) olduğunu www.Mangirkart.com sayfasından ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

2.3 Hiç kullanmadığınız MangırKart’ınızdan herhangi bir ücret kesilmez ve süresiz geçerlidir. Ancak ilk kullanım tarihinden sonra iki yıl içerisinde MangırKart’ınızı kullanıp bitirmeniz gerekir. Bu süreden sonra kartın üzerinde kalmış olan değer herhangi bir alışverişte kullanamazsınız.

3. MangırKart’ı satın almak

3.1 MangırKart’ı binlerce satış noktasından satın alabilirsiniz. MangırKart’ın en yakınınızdaki satış noktasını www.mangirkart.com sayfasından öğrenebilirsiniz.

3.2 İstediğiniz sayıda 5, 10, 25, 50, 100, 125, 250 TL değerinde MangırKart satın alabilirsiniz.

3.3 MangırKart'lar fiziksel kart olarak veya elektronik sistemler üzerinden elektronik formda (fiş - voucher) satılır. Her bir MangırKart’ın kendine ait bir seri numarası ve anca kazıdıktan sonra gözükebilen özel numarası (PİNi) vardır. Üzeri kazınmış (PİNi açık) kartların satın alınması durumunda sorumluluk tamamen müşteriye aittir.

3.4 Elektronik formda satın alnınan MangırKartlar için de aynı anlaşma koşulları geçerlidir. Elektronik sistemler üzerinden elektronik formda satılan kartların PİNleri kimsenin göremeyeceği bir elektronik veri tabanında saklıdır.

4. MangırKart’ın kullanımı

4.1 MangırKart’ı ödeme şekli olarak kabul eden her online oyun sitesinde kullanabilirsiniz.

4.2 MangırKart’ı, üzerinde değer olduğu sürece farklı oyun sitelerinde farklı alışverişlerde kullanabilirsiniz.

4.3 Bir ödemede istediğiniz sayıda MangırKart kullanabilirsiniz. MangırKart ile tek bir işlemde en fazla 2000 TL ödeme yapabilirsiniz.

4.4 Bir online oyun sitesininin ödeme kısmında, taleb edilmesi durumunda, MangırKart’ınızın PİNini girip onaylamakla, alışveriş sitesine MangırKart’ınızdan gereken tutarı -geri dönülmeyecek şekilde- çekme yetkisi vermiş oluyorsunuz. Çekme yetkisini onaylamadan ödeme penceresinde kartınızdan çekilecek miktar size gösterilir.

4.5 MangırKarınızla tüm online oyun sitelerinde alışverişlerinizin karşılığı TL olarak çekilir. MangırKart’ınızla yapacağınız TL dışındaki ödemeleriniz TL cinsine çevrilerek kartınız üzerindeki değerden çekilir.

4.6 MangırKart’ınızı başkasına hediye edebilirsiniz.

4.7 MangırKart’ınızın bozuk olduğunu düşünüyorsanız bize iletisim@mangirkart.com adresinden kartın seri numarasını vererek ulaşabilirsiniz. Arkadaşlarımız kartınızdaki problemi gidereceklerdir. Kartınız üzerindeki problem giderilemezse size yeni bir kart gönderilecektir. Size göndereceğimiz yeni kart değeri kartınız üzerindeki değerden fazla ise aradaki farkı şirketimize ödemelisiniz.

4.8 Elinizdeki MangırKart’ın üzerinde herhangi bir dolandırıcılık ya da kötüye kullanma şüphesi belirlenirse kartınızı kilitleme hakkını saklı tutuyoruz.

5. MangırKart’ınızın PİN’ının korunması ve güvenliği

5.1 MangırKart’ınızı alırken kartın üzerinde PİN (kapalı şekilde) ve seri numarasının olduğunu kontrol etmekle sorumlusunuz. MangırKart’ınızın PİNini kazıdıktan sonra okuyamıyorsanız ya da içerisindeki değer üzerinde oynandığını düşünüyorsanız bize iletisim@mangirkart.com adresinden e-posta ile ulaşabilirsiniz. Bize göndereceğiniz e-postada MangırKart’ınızın seri numarasını yazınız ve karşılaştığınız problemi tanımlamayınız.

5.2 MangırKart’ınızı cüzdanınızdaki peşin para gibi saklamalı ve korumalısınız. MangırKart’ınızı Kaybetmeniz durumunda yenisini ya da üzerinde olduğunu düşündüğünüz değeri talep edemezsiniz.

5.3 MangırKart’ınız üzerinden yanlış hesap çekildiğini düşünüyorsanız bize 2 (iki) hafta içerisinde iletisim@mangirkart.com adresine seri numarası ile bildirmek zorunasınız. Arkadaşlarımız 4 (dört) hafta içerisinde size yarıdmcı olacaklardır.

6. Şikayet ve Önderileriniz

6.1 MangırKart ile ilgili şikayet ve önerilierinizi iletisim@mangirkart.com adresine gönderebilirsiniz. Tüm şikayet ve önerileriniz dikkatlice ve en kısa zamanda incelenecektir.

7. Ödeme yaptığınız online oyun şirketlerin ilişkin şikayetleriniz ve anlaşmazlıklarınız

7.1 Ödeme yaptığınız online oyun şirketlerine ilişkin anlaşmazlıklarınızı sözkonusu şirketle çözmelisiniz. MangırKart, ödeme yaptığınız oyunda ödemenizin hesabınıza işlenmesinin gecikmesinden, oyunda aldığınız ürünün elinize ulaşmamasından, kanunlara uyup uymamasından, güvenliğinden ya da kalitesinden herhangi bir şekilde sorumlu değildir.

7.2 MangırKart’ı ödeme için kullandığınız (PİN girip alışverişi onayladığınız) andan itibaren yapılan işlemi durdurma veya geriye döndürme imkanımız olmadığını dikkate alınız.

8. Sorumluluklar

8.1 MangırKart’ın olabilecek şirket borçları vs. dolayısıyla herhangi bir zarara uğrarsanız en fazla kartınız üzerindeki değer kadar tazminat ödemekle sorumluyuz.

8.2 Kontrolümüz dışında olabilecek durumlar ve deprem, sel gibi felaketlerde MangırKart ile ödeme yapamamanız durumunda MangırKart herhangi bir sorumluluk almaz.

8.3 MangırKart, online oyun sayfalarının problemlerinden, sisteminin çalışmamasından sorumlu tutulamaz.

8.4 MangırKart, belirtilen satış noktalarında kartın bulunmamasından sorumlu tutulamaz. Aynı şekilde herhangi online oyun sitesinin MangırKart’ı ödeme şekli olarak kabul etmemesinden de sorumlu tutulamaz.

8.5 MangırKart, kartı anlaşma koşullarına uygun bir şekilde kullanmadığınız ya da herhangi bir şekilde dolandırıcılık için kullanmaya çalıştığınız tesbit edilirse, kartı kullanmanız engelleyebilme ve aynı zamanda hakkınızda kanuni işlem yaptırma ve yolaçtığınız zararı tazmin etme hakkını saklı tutar.

9. Gizlilik

9.1 MangırKart’ı satın almada ve kullanımında kişisel bilgileriniz kesinlikle istenmez.

10. Hakların Devredilmesi

10.1 Şirketimiz MangırKart’ı Başka bir şirkete devretme hakkına sahiptir. Bu durumdan kart kullanıcısı müşterilerin hakkları kaybolmaz. MangırKart’ın başka bir şirkete devredilmesi durumunda müşterilerimizi 60 (altmış) gün önceden web sitemizde haberdar ederiz.